Vyhledávání


DOSTUPNOST

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz

NÁVŠTĚVNOST

TOPlist

KONTAKT

futu-fun@seznam.cz

573-149-843

O seriálu

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to bude v roce 3000? Jak asi bude vypadat starý New York? Kolik přibude a ubude životních forem? Pokud ano, je pro vás Futurama ideální seriál. Pokud ne, tak taky. To proto, že Futurama vtipně zachycuje věci budoucí a činí tak s osobitým nadhledem duchovního otce seriálu Matta Groeninga. Srovnání se Simpsonovými je nasnadě, avšak oba seriály mají společné snad jen charakteristický styl animace a všudypřítomný humor. I když, troufám si tvrdit, že právě ve Futuramě je ho ještě víc, což je ostatně jeden z důvodů, proč ji mám radši.

Futurama, jak jsem již řekl, se odehrává po roce 3000, kdy se mravy změnily natolik, že by nad nimi moderní člověk (to jest člověk z počátku 21. století) nevycházel z údivu. Proto se divákovi stává neoficiálním průvodcem Philip J. Fry, který ve 31. století omylem uvízne. Skutečně omylem, poněvadž Fry je zmatkař, smolař, žabař, nula, zoufalec a ještě k tomu idiot s IQ rozbitého vysavače, a tudíž mu přivykání na tamější poměry trvá ještě o něco déle. Nechápe, mimo jiné, funkci smrtibudek, u kterých bývá obzvláště v době Vánoc neskutečně dlouhá fronta. Novinkou pro něj je i tzv. pracovní čip, jenž všem lidem předurčuje jejich pracovní zařazení. Naštěstí se v budoucnosti setkává s několika bytostmi, které mu jeho nelehkou situaci usnadňují. A když říkám „bytosti“, myslím bytosti, neboť by se roboti a roztodivní mimozemšťané pod označení „lidé“ jen těžko schovali. Lidskou rasu vedle Frye zastupuje jeho pra-pra-pra-pra-pra-pra-pra... synovec, postarší a poněkud senilní profesor Farnsworth, jeho praktikantka Amy Wongová a asistent Hermes Conrad. Daleko více prostoru však právem získali Fryovi ne-lidští (co do původu) společníci: robot Bender, pohledná jednooká Turanga Leela z mimozemské rasy Kyklopů s příznačným služebním označením 1-OK a pozoruhodný míšenec humanoida a korýše, doktor Zoidberg.

Epizod Futuramy bylo po dobu pěti let vysílání natočeno celkem 72, po kterých následovaly čtyři celovečerní filmy. Není tedy divu, že se seriál pořád těší všude na světě značné oblibě.